Girlandy często kojarzą nam się z okalającym kontury budynku oświetleniem. Girlandy kwiatowe zachwycają podczas uroczystości ślubnych, a powiewające, kolorowe girlandy urodzinowe, wprawiają w radosny nastrój każdego jubilata. Natomiast na zimowe, świąteczne dni przygotowano specjalne girlandy bożonarodzeniowe, których forma i sposób zamocowania dają mnóstwo możliwości udekorowania domu.

Barszcz z uszkami, moc prezentów i girlandy bożonarodzeniowe

Podczas świątecznych przygotowań, oprócz przyrządzania potraw, dominuje temat prezentów oraz strojenia choinki i zainstalowania oświetlenia czy dekoracji wokół domu. Girlandy bożonarodzeniowe przybyły do naszych domów całkiem niedawno, a ich obecność sprawia, że wiele wnętrz nabiera zupełnie nowego charakteru. Zdobienie poręczy schodów, balkonowych barierek, bram, kominków czy drzwi to wyjątkowo nastrojowe, świąteczne dekoracje, które zdobywają serca wielu mieszkańców naszego kraju. W kolorystyce ozdób zazwyczaj dominują czerwień i złoto, lecz dekoratorzy wnętrz co roku podpowiadają nam kolejne interesujące barwy, jak na przykład kobalt czy szmaragd, które zachwycają oryginalnymi połączeniami.

Girlandy bożonarodzeniowe to również te, zbliżone do naturalnego wyglądu, sztuczne gałązki drzew iglastych, na których możemy znaleźć charakterystyczne brązowe szyszki. Dowolnie formowane, zakładane, upinane i okalające miejsca w domach oraz w ogrodach, pozwalają na wyjątkowe i unikalne aranżacje przestrzeni.

Śnieżne dekoracje jak z zimowego lasu

Dekorowanie często przybiera formę minimalistyczną. W jaki sposób połączyć przepych i bogaty asortyment proponowanych ozdób z chęcią zachowania umiaru? Idealna w takiej sytuacji będzie girlanda ośnieżona o wyglądzie pobielonych gałęzi. Subtelna biel, przypominająca o mroźnych dniach, pasuje do każdego wnętrza, a gęste, sztuczne gałązki pełne igieł, doskonale imitują te prawdziwe. Głęboka zieleń leśnych drzew w połączeniu ze sztucznym śniegiem dają wyjątkowy efekt i sprawiają, że girlanda ośnieżona nie potrzebuje żadnych dodatkowych upiększeń.

Stwórzmy własny bożonarodzeniowy klimat

Piękne i niebanalne dekoracje to sztuka, którą opanowujemy podczas przygotowań do świąt. Bez względu na to, czy co roku powielamy pomysły, czy poszukujemy wciąż nowych, warto spróbować czegoś, co sprawi, że nasze święta nabiorą wyjątkowego charakteru, a rodzinne fotografie będą wyróżnione przez nasze, domowe girlandy bożonarodzeniowe, a nie te rysunkowe, których różne wersje można odnaleźć w każdym kreatorze zdjęć.