Chemia i matematyka to królowe nauk. Któż z nas nie słyszał o takim powiedzeniu. Biorąc pod uwagę rozwój technologiczny, jaki nastąpił w ostatnich kilku latach, jeśli chodzi o wpływ różnych substancji na samopoczucie człowieka, można powiedzieć, że chemia jest tu niekwestionowanym liderem. To dzięki niej poznaliśmy wodór molekularny i jego oddziaływanie na zdrowie organizmu. 

Czym jest woda z aktywnym wodorem?

Aktywny wodór, czyli wodór molekularny to jeden z najlepszych antyoksydantów, który ma duży wpływ na ochronę organizmu, a zwłaszcza narządów wewnętrznych przed chorobami. Pijąc wodę z rozpuszczonym wodorem molekularnym, można zyskać zdrowie. Może to mieć wpływ nie tylko na poprawienie samopoczucia i kondycji skóry, ale złagodzić wiele objawów alergii i chorób przewlekłych. Chcąc uzyskać wodę z aktywnym wodorem, wystarczy użyć w warunkach domowych generatora wody wodorowej, ewentualnie przygotowywać ją przy pomocy inhalatora i odpowiednich tabletek.

Korzyści ze spożywania wody zawierającej wodór molekularny?

Woda z wodorem będzie pomocna np. w terapii redukcji stresu oksydacyjnego przy niewydolności nerek, leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, czy też przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Wodór molekularny może przyczynić się do zahamowania procesów starzenia się, przeciwdziałania skutkom promieniowania UV, zahamowaniu spadku powysiłkowego, wsparciu leczenia stanów zapalnych mięśni i uszkodzeń tkanek miękkich.

Chcąc poprawić swój stan zdrowia, warto postawić na dobrej klasy sprzęt i ofiarować sobie wodę, która nie tylko nawodni ciało, ale przede wszystkim zadba o jego powrót do równowagi i stabilności napięcia wewnątrz ustroju. W ciągu dnia człowiek powinien wypić ok.8 szklanek wody, to minimum 2 litry dziennie. Wlewając w siebie przypadkową wodę, wypłukujemy z niego wszystko, co dobre, zwiększając zakwaszenie organizmu i wywołując z czasem szereg objawów chorobowych jak chroniczne zmęczenie, problemy ze snem, apetytem, brakiem chęci do działania.